ELEVII DIN DĂRMĂNEȘTI VOR BENEFICIA DE DOUĂ NOI MICORBUZE ULTRAMODERNE PENTRU TRANSPORT! PRIMAR VALENTIN MIHALACHE A SEMNAT ASOCIEREA CU CONSILIUL JUDEȚEAN

Prima pagină » Actualitate » ELEVII DIN DĂRMĂNEȘTI VOR BENEFICIA DE DOUĂ NOI MICORBUZE ULTRAMODERNE PENTRU TRANSPORT! PRIMAR VALENTIN MIHALACHE A SEMNAT ASOCIEREA CU CONSILIUL JUDEȚEAN

Comuna Dărmănești va achiziționa două  microbuze electrice noi pentru transportul școlar, în baza unui proiect de asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița. Acestea vor fi destinate copiilor din comună și vor fi ultramoderne.

“A fost semnat acordul cadru de asociere între Consiliul Județean Dâmbovița și UAT Dărmănești, în vederea obținerii prin Programul Național de Redresare și Reziliență, a două microbuze școlare. Aceste microbuze ne sunt necesare pentru derularea în bune condiții a activităților școlare și extrașcolare.” a anunțat Valentin Mihalache, primarul comunei Dărmănești

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 26, 2026