EDILUL DIN GURA FOII A FOST ÎNVESTIT ÎN FUNCȚIE

Prima pagină » Administratie » EDILUL DIN GURA FOII A FOST ÎNVESTIT ÎN FUNCȚIE

Zi încărcată de emoție la Gura Foii, unde a avut loc ședința de învestire a primarului și a noului consiliu local. La ședința au participat reprezentanți ai Prefecturii Dambovita, ai parohiilor din satele Gura Foii și Catanele, ai Școlii Gimnaziale și personal din cadrul Primăriei.
In cadrul ceremoniei, au fost adresate mulțumiri pentru increderea acordată și promisiuni ca prin colaborare și înțelegere, prin deschidere către idei noi, se va construi in continuare viitorul unei comunități funcționale și al unei viitoare comune europene. „Astăzi, 02.11.2020, am depus jurământul pentru noul mandat de primar al comunei noastre. Mi-ar fi plăcut să vă am alături pe toți însă contextul medical actual nu ne-a permis. Stiu însă că îmi sunteți alături și asta mă motivează să lupt in continuare pentru bunăstarea dumneavoastră, sa aducem finanțarea pentru proiectele mari, atât de necesare. Bunul Dumnezeu să ne ajute să trecem cu bine peste această pandemie. Le-am amintit tuturor că jurământul de credință depus astăzi ne obliga, indiferent de opțiunea politica, să lucrăm cu toții pentru binele locuitorilor comunei Gura Foii!, a spus edilul”

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026