DOUĂ NOI INVESTIȚII MAJORE VOR FI REALIZATE LA MOROENI PRIN PJDL
Primăria Moroeni continuă demararea proiectelor pentru dezvoltarea comunei. Primarul Mihai Laurențiu Moraru, împreună cu Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, a semnat două noi proiecte pentru realizarea a două obiective mari: dispensar medical și un teren multisport. Ambele proiecte se vor desfășura în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală.
“Astăzi, am semnat două proiecte pentru realizarea unor investiții noi în comuna noastră. Este vorba despre :
– „Construire Dispensar Uman în Comuna Moroeni, Județul Dâmbovița”
– „Construire teren multisport cu suprafață sintetică și amplasare container vestiar în comuna Moroeni, județul Dâmbovița”
Ambele proiecte vor fi realizate în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală.
Îi mulțumesc și pe această cale domnului Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, pentru faptul că este mereu aproape de Moroeni și de localnicii comunei noastre.” a anunțat Mihai Laurențiu Moraru, primarul comunei Moroeni
