DOUĂ CAZURI DE CORONAVIRUS LA GURA FOII! IATĂ MESAJUL PRIMARULUI!

Prima pagină » Actualitate » DOUĂ CAZURI DE CORONAVIRUS LA GURA FOII! IATĂ MESAJUL PRIMARULUI!

UPDATE: Încă două cazuri de coronavirus , confirmate la Gura Foii!

„Din păcate și astăzi avem încă doua cazuri confirmate de Covid-19. Persoanele au fost informate și vor fi preluate în cel mai scurt timp. De asemenea am luat legătura cu familiile lor, contacti directi, care au obligația sa rămână 14 zile în izolare obligatorie. Rugămintea mea este sa rămâneți acasă cât este posibil, evitați deplasările, întâlnirile, petrecerile cu persoane din afara locuinței dumneavoastră. Rămâneți calmi și optimiști, pentru ca toți cei confirmați sunt asimptomatici, și deci nu sunt probleme medicale grave.” a scris sâmbătă, pe Facebook, primarul Radu Georgescu

ȘTIRE INIȚIALĂ: „Din păcate am și vesti proaste sa va dau. Astăzi, până în acest moment, au fost confirmate 2 cazuri de COVID-19 in comuna noastră, ambii lucrători ai firmei Arctic din Găești. Ceea ce putem face este sa mărim prudența, sa evităm deplasările la maxim, sa respectam cu strictețe normele de igiena, și, nu in ultimul rand, sa ne rugăm Bunului Dumnezeu sa ne ajute sa trecem cu bine peste aceasta grea povara. Primăria Gura Foii va rămâne în stare de alerta pe toată perioada, drept pentru care va rog sa ne apelați 0766242239 – Primar Radu Georgescu, 0721268381 -Vice-Primar Șerban Gheorghe, pentru orice problema la care vă putem sprijini!” a scris pe Facebook, Radu Georgescu, primarul comunei Gura Foii

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

DEZASTRU LA UN LICEU DIN GĂEȘTI! PRIMĂRIA OBLIGATĂ SĂ ACHITE SUTE DE MII DE LEI DIN CAUZA PROASTEI GETSIONĂRI A UNUI PROIECT IMPORTANT! IORGA: „Am dispus deja demararea procedurilor legale pentru recuperarea integrală a sumei de 314.768,61 lei de la fostul primar!”

Deputatul Aurelian Cotinescu cere înființarea Centrului Informațional pentru Marea Neagră în România, după explozia dronei maritime în Portul Constanța

5 PERSOANE CERCETATE PENTRU CONSTITUIREA UNUI GRUP INFRACȚIONAL ORGANIZAT, TRAFIC DE PERSOANE ȘI PROXENETISM

Primăria Dărmănești premiază performanța școlară: Cei mai buni elevi la Evaluarea Națională vor merge într-o tabără în Munții Apuseni

La doar 8 ani, Matilda Zmărăndescu primește una dintre cele mai înalte și prestigioase distincții ale județului Dâmbovița, în semn de recunoaștere a performanțelor sale de elită în sporturile de contact și pentru contribuția remarcabilă la promovarea numelui județului pe cele mai înalte podiumuri naționale și internaționale

iunie 6, 2026