DOBRA! SE SCHIMBĂ ZILELE DE COLECTARE A GUNOIULUI MENAJER! TOATE DETALIILE OFERITE DE PRIMARUL DANIEL NICA!
Gunoiul menajer din satele comunei Dobra nu va mai fi colectat în zilele de miercuri. Daniel Nica, primarul comunei, a anunțat pe pagina de facebook toate detalile.
„Dragi cetățeni, vă informez că începând cu data de 1.03.2025, gunoiul menajer, fracția umedă, se va colecta, atât în satul Dobra, cât și în satul Mărcești, în zilele de sâmbătă ale fiecărei SĂPTĂMÂNI , atât de la gospodării, cât și de la societăți comerciale. Gunoiul selectiv (plastic, carton, metal ) se va colecta tot joia (o dată la două săptămâni), ca și până acum. De asemenea vă informez că vom proceda la cântărirea mașinilor de gunoi atât la sosirea în localitate, cât și la plecarea după colectare, pentru a gestiona cât mai corect cantitățile ridicate. Cât privește gunoiul vegetal și crengile din tăieri, acestea trebuie strânse în fiecare gospodărie și vom stabili anumite zile în care vom aduce un container special pentru colectarea acestora, ca și în cazul celorlalte gunoaie. Vă rog să respectați aceste reglementări și să nu mai aruncați gunoaiele în locuri neamenajate, pentru că se vor aplica amenzi.
GUNOIUL NU SE ARUNCĂ! GUNOIUL SE COLECTEAZĂ!
Vă mulțumesc pentru înțelegere!” a anunțat Daniel Nica, primarul comunei Dobra
