DĂRMĂNEȘTI, PRIMA COMUNĂ DIN JUDEȚ, ÎN CARE LOCUITORII VOR BENEFICIA DE INTERNET GRATUIT ÎN TOATE SPAȚIILE PUBLICE

Prima pagină » Administratie » DĂRMĂNEȘTI, PRIMA COMUNĂ DIN JUDEȚ, ÎN CARE LOCUITORII VOR BENEFICIA DE INTERNET GRATUIT ÎN TOATE SPAȚIILE PUBLICE

Primarul din comuna Dărmănești continuă seria investițiilor importante în comună. Dărmănești este comună din județul Dâmbovița care va beneficia de rețea de internet gratuit  în toate spațiile publice din localitate. Investițiaeste relaizată î n mare parte cu bani europeni. Rețeaua de internet de mare viteză va funcționa în spațiile publice din Dărmănești, dar și în cele din Mărginenii de Sus ( Olari). Lista cu punctele unde vor fi amplasate rețelele o să fie făcută publică după un studiu realizat cu societatea care va implementa acest proiect deosebit de important.

“O nouă finanțare europeană importantă câștigată pentru comuna noastră.
Prin această finanțare locuitorii Comunei Dărmănești vor beneficia de acces la internet GRATUIT în spațiile publice.” a anunțat Valentin Mihalache, primarul comunei Dărmănești.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026