CORNEȘTI: BONIFICAȚIE DE 10% PENTRU CETĂȚENII CARE ÎȘI ACHITĂ IMPOZITELE PÂNĂ LA DATA DE 31 MARTIE
Cetătenii comunei Cornești, care își achită, integral, impozitele locale aferente anului 2024 până la 31 Martie beneficiază de o bonificație de 10% din valoarea de plată. După acest termen, nu numai că nu se mai acordă bonificația, ci se calculează și penalități, întrucât 31 Martie este termen scadent pentru plata obligaţiilor către bugetul local, aferente semestrului I.
La plata integrală a impozitului, contribuabilii beneficiază de reducerea de 10% din sumă.
Imporzitele se pot plăti la Serviciului Impozite și Taxe din cadrul Primăriei Cornești, de luni pâna vineri.