CORNELIU ȘTEFAN: ” Revenirea la viața de dinainte de pandemie este aproape!”

Prima pagină » Administratie » CORNELIU ȘTEFAN: ” Revenirea la viața de dinainte de pandemie este aproape!”

„În ultimele două săptămâni, județul #Dâmbovița a înregistrat o rată a cazurilor noi de COVID-19 de 0,81 la 1.000 de locuitori.
Putem spune că, ușor, ușor, facem pași importanți spre o viață normală! Suntem tot mai aproape de eliminarea restricțiilor, iar acest lucru se datorează celor 70.134 de dâmbovițeni care, până astăzi, au făcut cel puțin prima doză a vaccinului care ne ajută în lupta împotriva COVID-19!
Revenirea la viața de dinainte de pandemie este aproape, mulțumită dâmbovițenilor care au respectat măsurile de prevenire a răspândirii acestui virus, precum și celor care s-au vaccinat!
Datorită lor, mâine, în foarte multe localități dâmbovițene, curțile școlilor vor fi iar pline!
Este primul pas spre normalitate!” a scris pe pagina de Facebook Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026