CORNELIU ȘTEFAN: „La mulți ani, România! La mulți ani, Dâmbovița!”

Prima pagină » Administratie » CORNELIU ȘTEFAN: “La mulți ani, România! La mulți ani, Dâmbovița!”

„1 Decembrie este ziua fiecăruia dintre noi!
Este, poate, singura zi din an când lăsăm totul la o parte și ne gândim la cine suntem și, mai important, ceea ce suntem.
Și eu o spun cu mândrie:
SUNT ROMÂN! SUNT DÂMBOVIȚEAN!
Nimeni și nimic nu mă poate face să mă îndoiesc de țara mea, de pământul meu, de casa mea și de românii mei!
Sunt atât de multe lucruri pentru care le sunt recunoscător celor care, de-a lungul timpului, au scris istorie pentru NOI.
Iar astăzi, în zi de sărbătoare, vă spun și dumneavoastră, așa cum spun tuturor, ori de câte ori am ocazia: avem cu ce ne mândri, iar acest clip este doar o mică parte a lucrurilor frumoase cu care Dumnezeu ne-a binecuvântat sau de care suntem capabili noi, românii!
La mulți ani, România! La mulți ani, Dâmbovița!
La mulți ani, români de pretutindeni!” a transmis Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, cu ocazia zilei de 1 Decembrie.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026