CONSILIUL LOCAL GĂEȘTI A VOTAT ÎN UNANIMITATE: Clădirea din incinta Spitalului a redevenit de interes public local! CE PROIECTE VOR FI REALIZATE ACOLO!

Prima pagină » Administratie » CONSILIUL LOCAL GĂEȘTI A VOTAT ÎN UNANIMITATE: Clădirea din incinta Spitalului a redevenit de interes public local! CE PROIECTE VOR FI REALIZATE ACOLO!

Clădirea din incinta Spitalului Orășenesc Găești, aflată în dreapta, la intrare, a revenit în administrarea locală, după ce Consiliul Local a votat, în unanimitate, pentru declararea acesteia de interes public local. Aici vor fi amenajate cabinete medicale, dar și laboratorul de analize – după cum a declarat primarul Grigore Gheorghe.
În cladirea respectivă a funcționat, până de curând, un laborator de analize privat și a existat solicitarea ca acesta să fie subconcesionat unei alte firme. Propunerea nu a fost însă agreată, iar cladirea urmează sa fie renovată și să servească pacienților găeșteni.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 27, 2026