COMUNA DOBRA VA AVEA UN SISTEM DE MONITORIZARE VIDEO PERFORMANT, CU ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE
Comuna Dobra va avea în curând un sitem de supraveghere video modern ! În aceste momente se lucrează la montarea camerelor de supraveghere la intrările și ieșirile din comună, precum și în punctele strategice de circulație din satele Mărcești și Dobra. Astfel va fi supravegheat și monitorizat traficul si domeniul public al comunei Dobra 24 din 24 de ore.
“Zilele acestea am demarat lucrările pentru dezvoltarea sistemului de supraveghere video în toată comuna! În total vor fi montate 45 de camere de supraveghere video, atât în satul Dobra, cât și în Mărcești. Sperăm ca în acest fel să crească sentimentul de siguranță în comuna noastră și să descurajăm faptele anti-sociale!” a anunțat Daniel Nica, primarul comunei Dobra
