BUCȘANI: UN NOU PROIECT PENTRU MODERNIZAREA COMUNEI A FOST SEMNAT DE PRIMARUL MIHAI IONUȚ VALENTIN

Prima pagină » Actualitate » BUCȘANI: UN NOU PROIECT PENTRU MODERNIZAREA COMUNEI A FOST SEMNAT DE PRIMARUL MIHAI IONUȚ VALENTIN

Primarul comunei Bucșani, Mihai Ionuț Valentin, a semnat încă un proiect important pentru modernizarea comunei. Este vorba despre proiectul pentru modernizarea sistemului de iluminat public în vederea creșterii eficienței energetice și a gestionării inteligente a energiei. Proiectul are o valoare de 1.178.576 lei și se derulează prin Administrația Fondului pentru Mediu. Evenimentul a avut loc, ieri, la sediul Consiliului Județean Dâmbovița, în prezența președintelui AFM, Laurențiu Neculaescu, a președintelui Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, a prefectului Claudia Gilia și a vicepreședintelui Consiliului Județean, Luciana Cristea.

“ Este încă un proiect important pe care îl împlementăm în comuna noastră. Modernizarea sistemului public de iluminat însemană economie, înseamnă calitate și eficiență. Este rezultatul unei munci în echipă și pentru asta vreau să le mulțumesc celor din echipa mea care au lucrat la acest proiect și, în mod special, domnului președinte al Consiliului Județean Dâmbovița, Corneliu Ștefan, pentru sprijinul acordat. ‘ a declarat Miahi Ionuț Valentin, primarul comunei Bucșani.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026