BONIFICAȚIE DE 10 % PENTRU CETĂȚENII DIN PRODULEȘTI, CARE ÎȘI ACHITĂ IMPOZITELE PÂNĂ LA SFÂRȘITUL LUNII MARTIE
Cetătenii comunei Produlești, care își achită integral impozitele locale aferente anului 2024 până la 31 martie beneficiază de o bonificație de 10% din valoarea de plată. După acest termen, nu numai că nu se mai acordă bonificația, ci se calculează și penalități, întrucât 31 Martie este termen scadent pentru plata obligaţiilor către bugetul local, aferente semestrului I.
La plata integrală a impozitului, contribuabilii beneficiază de reducerea de 10% din sumă.
Cei care vor să achite impozitele o pot face la ghişeul Serviciului Impozite și Taxe din cadrul Primăriei Produlești, de luni pina vineri.