BOGDAN TIȚA, LA AL TREILEA MANDAT DE PRIMAR AL COMUNEI ULMI, A DEPUS JURĂMÂNTUL DE CREDINȚĂ

Prima pagină » Actualitate » BOGDAN TIȚA, LA AL TREILEA MANDAT DE PRIMAR AL COMUNEI ULMI, A DEPUS JURĂMÂNTUL DE CREDINȚĂ

Ședință festivă la Ulmi, pentru învestirea noului Consiliu Local și pentru depunerea jurământului de credință al primarului Bogdan Tița, reales în luna iulie cu un procent de aproape 90%. La ședință, au țiunt să fie lângă Bogdan Tița nume importante din conducerea județului, în frunte cu Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, cei doi vicepreședinți ai Consiliului Județean, Lucian Cristea și Antonel Jîjîie, senatorul Titus Corlățean, deputații Carmen Holban și Radu Popa, Laurențiu Neculaescu , președintele AFM și Claudia Gilia, fostul prefect al județului.

“Continuăm împreună! Ceea ce mă bucură cel mai mult este că suntem din ce în ce mai mulți în echipă, și asta nu înseamnă decât că ne-am făcut treaba bine!  Vă asigur că vom face lucruri bune pentru Ulmi și de azi înainte! Vă mulțumesc tuturor pentru că sunteți parte din echipa mea! Doamne ajută!”  a transmis Bogdan Tița, primarul comunei Ulmi

Bogdan Tița  este la al treilea mandat de primar al comunei Ulmi. În anul 2016 a câștigat alegerile la o diferență de doar 16 voturi față de primarul în funcție de câteva mandate. În 2020 Bogdan Tița (PSD ) a câștigat din nou alegerile cu un procent de 82,31%. Componența Consiliului Local în anul  2020 a fost:  PSD -10 consilieri , PNL – 2 consilieri , PROROMÂNIA – 1 consilier

În iunie 2024, Bogdan Tița (PSD) a câștigat alegerile cu un procent de 89,10% .

Componența noului Consiliu Local este: PSD -11 consilieri  și PNL – 2 consilieri.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 28, 2026