ANUNȚ IMPORTANT PENTRU AGRICULTORII DIN MORTENI, AFECTAȚI DE SECETA DIN ACEST AN!

Prima pagină » Actualitate » ANUNȚ IMPORTANT PENTRU AGRICULTORII DIN MORTENI, AFECTAȚI DE SECETA DIN ACEST AN!

Ionel-Lalu Olteanu, primarul comunei dâmbovițene Morteni, anunță localniciii agricultori care au suferit pierderi de pe urma secetei din acest an că trebuie să depună cererile de despăgubire la sediul Direcției Agrigole Dâmbovița.

“În atenţia fermierilor care deţin procese verbale de constatare și evaluarea a pagubelor produse de seceta pedologică în anul 2024. Vă informăm că până la data de 25 octombrie, inclusiv sâmbata și duminica, pot depune la sediul Directiei Agricole Județene Dâmbovița, cereri pentru despagubire :

Documente necesare:

-CI/BI;

-CUI;

-COPIE A PROCESULUI VERBAL DE CONSTATARE;

-EXTRAS DE CONT;

-CERERE TIP COMPLETATE

Cetățenii care nu au ridicat procesul verbal de calamitate sunt așteptați la sediul Primăriei Comunei Morteni pentru ridicarea acestuia. Pentru alte informații suplimentare vă rugam să vă adresați la numărul de telefon 0766359826-Referent agricol Ing. Mihaila George Madalin.”a anunțat  Olteanu-Lalu lonel
 

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026