A FOST INAUGURAT NOUL DISPENSAR MEDICAL DE LA PRODULEȘTI! VIDEO!

Prima pagină » Administratie » A FOST INAUGURAT NOUL DISPENSAR MEDICAL DE LA PRODULEȘTI! VIDEO!

Locuitorii comunei Produlești beneficiază de astăzi de un centru medical nou, modern și dotat! Noua investiție a fost inaugurată astăzi, datorită constructorului și a colectivului Primăriei Produlești condus de primarul George Georgescu, care au dat dovadă de seriozitate și profesionalism, pentru că a fost finalizată cu un an și jumătate înaintea termenului prevăzut în contractul de execuție. La evenimentul de astăzi au luat parte oaspeți de seamă, în frunte cu Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița, Luciana Cristea și Antonel Jîjîie, vicepreședinții Consiliului Județean Dâmbovița, Claudia Gilia, prefectul Județului Dâmbovița, Ionuț Săvoiu, secretar de stat, primari din județ, cadrele medicale din comună și numeroși localnici.

Noul dispensar medical de la Produlești cuprinde două cabinete medicale, o farmacie și un cabinet stomatologic. Investiția a fost făcută în asociere cu Consiliul Județean Dâmbovița, prin Programul Județean de Dezvoltare Locală.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026