A FOST INAUGURAT MUZEUL VETERANILOR DE LA CENTRUL DE RECUPERARE PENTRU VETERANI DE LA MĂNĂSTIREA DEALU! MESAJUL PRIMARULUI COMUNEI ANINOASA!
„Azi, la Aninoasa, într-o locație cu o deosebită încărcătură cultural-istorică, la viitorul Centru de Recuperare și Refacere pentru Veterani de la Mănăstirea Dealu, a avut loc inaugurarea Muzeului Veteranilor. Evenimentul a fost deosebit, iar noi am fost martorii puterii pe care veteranii o au, aceea de a transforma fiecare reușita individuală într-una de grup, cu ambiție, determinare și devotament. Fotografiile spun totul!
Felicitări, patrioți adevărați!
Onoare și respect!”a transmis Vlăduț Niculae, primarul comunei Aninoasa


