PRIMĂRIA BUTIMANU: 31 MARTIE, ULTIMA ZI PENTRU ACORDAREA BONIFICAȚIEI LA PLATA IMPOZITELOR
Cetătenii din comuna Butimanu, care își achită, integral, impozitele locale
aferente anului 2022 până la 31 martie beneficiază de o bonificație de 10% din
valoarea de plată. După acest termen, nu numai că nu se mai acordă bonificația,
ci se calculează și penalități, întrucât 31 martie este primul termen scadent
pentru plata obligaţiilor către bugetul local, aferente semestrului I.
La plata integrală a impozitului, contribuabilii beneficiază de reducerea de
10% din sumă.
Programul de incasare la ghişeul Serviciului Impozite și Taxe este:
– Luni – Joi, de la ora 8.00 la ora 16.00;
– Vineri, de la ora 9.00 la ora 14.00.