PRIMĂRIA PRODULEȘTI: 31 MARTIE, ULTIMA ZI PENTRU ACORDAREA BONIFICAȚIEI LA PLATA IMPOZITELOR
Cetătenii din comuna Produlești, care își achită, integral, impozitele
locale aferente anului 2022 până la 31 martie beneficiază de o bonificație de
10% din valoarea de plată. După acest termen, nu numai că nu se mai acordă
bonificația, ci se calculează și penalități, întrucât 31 martie este primul
termen scadent pentru plata obligaţiilor către bugetul local, aferente
semestrului I.
La plata integrală a impozitului, contribuabilii beneficiază de reducerea de
10% din sumă.
Programul de incasare la ghişeul Serviciului Impozite și Taxe este:
– Luni – Joi, de la ora 8.00 la ora 16.00;
–
Vineri, de la ora 9.00 la ora 14.00