VISCOLUL A CREAT DIN NOU PROBLEME PE DRUMUL DIN MUNTE! DRUMARII LDP SUNT LA DATORIE ȘI FAC EFORTURI PENTRU A PĂSTRA DRUMUL ÎN CELE MAI BUNE CONDIȚII
Sunt din nou probleme pe drumul din munte, în zona Padina-Peștera! Viscolul puternic a adus din nou cantități mari de zăpadă pe carosabil. Drumarii de la SC Lucrări Drumuri și Poduri Dâmbovița sunt la datorie și acționează cu utilaje pentru a elibera drumul de cantitățile mari de zăpadă aduse de vântul puternic.
„Viscolul a adus cantitati importante de zapada pe portiuni ale DJ714. Actionam pentru pastrarea drumului in cele mai bune conditii” au anunțat cu puțin timp în urmă reprezentanții LDP Dâmbovița

