CONDUCEREA CAMEREI DE COMERȚ DÂMBOVIȚA, ÎNTÂLNIRE DE LUCRU CU PREFECTUL JUDEȚULUI, PENTRU DEZVOLTAREA TURISMULUI DÂMBOVIȚEAN

Prima pagină » Administratie » CONDUCEREA CAMEREI DE COMERȚ DÂMBOVIȚA, ÎNTÂLNIRE DE LUCRU CU PREFECTUL JUDEȚULUI, PENTRU DEZVOLTAREA TURISMULUI DÂMBOVIȚEAN

Astăzi, la Instituția Prefectului – Județul Dâmbovița a avut loc o întâlnire de lucru la care au participat: Prefectul Claudia Gilia, Președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița, domnul Valentin Calcan, și doamna Ștefania Stroică, Director General al Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița.
Întâlnirea a avut ca scop analizarea unor oportunități de promovare și dezvoltare a turismului dâmbovițean. În acest sens, președintele C.C.I.A. Dâmbovița a înaintat o serie de propuneri privind punerea în valoare a obiectivelor turistice ale județului nostru. De asemenea, au fost stabilite instrumente de colaborare între Instituția Prefectului – Județul Dâmbovița și Camera de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița.
Cu prilejul întrevederii, reprezentanții C.C.I.A. Dâmbovița i-au înmânat Prefectului Claudia Gilia o diplomă în semn de apreciere pentru valorile asumate în dezvoltarea județului Dâmbovița.

„Mulțumesc doamnei Prefect Claudia Gilia pentru parteneriatul pe care Camera de Comerț Dâmbovița îl are cu Instituția Prefectului Județul Dâmbovița în folosul mediului de afaceri dâmbovițean.” a precizat Valentin Calcan, președintele Camerei de Comerț, Industrie și Agricultură Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026