GEST DE LĂUDAT! PRIMARUL DIN CORNEȘTI VA MERGE PRIN FIECARE SAT PENTRU A AJUTA OAMENII CARE NU POT AJUNGE LA PRIMĂRIE
Acțiune lăudabilă a primarului din comuna dâmbovițeană Cornești! Edilul Stancu Radu a anunțat că demarează campania „Primarul vine în satul tău!” Practic, timp de două ore pe săptămănă, în zile nelucrătoare, primarul va merge în câte un sat al comunei pentru a afla problemele oamenilor la fața locului.
” Pentru că problemele se văd cel mai bine la fața locului, vreau să ne întâlnim, să discutăm și să găsim împreună reolvări!” a anunțat Stancu Radu, primarul comunei Cornești.
Prima întâlnire cu cetățenii va avea loc, duminică, 19 decembrie, la ora 12, la fostul dispensar din satul Frasinu.
