AMPLĂ ACȚIUNE DE DEZINSECȚIE ÎN COMUNA BUTIMANU
Amplă acțiune de dezinsecție în comuna Butimanu! Primarul Gabriel Dragnea a anunțat că procesul de dezinscție va demara în seara zilei de 16 iulie 2021.
“Mâine seară, 16.07.2021, pe raza comunei Butimanu se va efectua dezinsecția terestră împotriva insectelor de disconfort.” a anunțat Gabriel Dragnea, primarul comunei Butimanu
Lucrarea va fi executată de o firmă specializată iar substanțele folosite sunt avizate de către Ministerul Sănătății. Vor fi aplicate trataente terestre pentru combaterea insectelor de disconfort: țânțari, muște, căpușe etc.