PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN A INUAGURAT LA SĂCUIENI NOUL CĂMIN CULTURAL, DE ZILELE COMUNEI GURA OCNIȚEI

Prima pagină » Administratie » PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN A INUAGURAT LA SĂCUIENI NOUL CĂMIN CULTURAL, DE ZILELE COMUNEI GURA OCNIȚEI

“De astăzi, timp de 3 zile, Gura Ocniței este în sărbătoare: au început zilele comunei!

Ca de fiecare dată, oamenii din comună pot asista la expoziții de pictură, lansări de carte, competiții sportive, concert de muzică populară.

Nici cei mai mici dintre locuitorii din Gura Ocniței nu au fost uitați. Până marți, primăria le-a pregătit multe surprize!

Le urez tuturor „La Mulți Ani”, multă sănătate și să fie la fel de harnici ca și până acum.

De asemenea, tot astăzi, a fost inaugurat și Căminul Cultural din satul Săcuieni. Investiția de aproape 3 milioane de lei, vine în sprijinul locuitorilor comunei și pune la dispoziția acestora un spațiu modern, în care pot fi susținute diverse evenimente artistice și culturale.

„La Mulți Ani” tuturor!” a transmis Corneliu Ștefan, președintele Conisliului Județean Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026