DISPENSARELE MEDICALE DIN DOBRA ȘI MĂRCEȘTI AU FOST INAUGURATE – VIDEO!

Prima pagină » Administratie » DISPENSARELE MEDICALE DIN DOBRA ȘI MĂRCEȘTI AU FOST INAUGURATE – VIDEO!

Gheorhge Nica, edilul comunei Dobra își încheie mandatul în forță! Astăzi a inaugurat două dispensare medicale ultra-moderne, unul la Dobra și unul la Mărcești.

La Dobra, a fost inaugurat dispensarul medical care a fost reabilitat, modernizat și dotat prin Programul Național de Dezvoltare Locală II, proiect în valoare de 750.822 lei.

La Mărcești, a fost construit un dispensar medical nou prin PNDL II, în valoare de 1.242.336 lei.

La cele două evenimente importante au participat invitați de marcă : deputatul Corneliu Ștefan, președintele PSD Dâmbovița, deputatele Claudia Gilia și Carmen Holban, primărița comunei Bilciurești, Dan Nica, candidatul PSD pentru funcția de primar al comunei Dobra și mulți alți invitați. Iată momentul inaugurării dispensarului din Mărcești și alocuțiunile invitaților!

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026