BUCȘANI! Primarul Valentin Șuțoiu a obținut instalarea unui bancomat în comună.
La doar câteva luni de la instalarea în funcția de primar al comunei Bucșani, edilul liberal Valentin Șuțoiu a reușit să mai îndeplinească o promisiune făcută oamenilor în timpul campaniei electorale. Astazi a fost instalat primul bancomat din localitate.
Un bancomat în Bucșani înseamnă acces mai ușor la servicii financiare!
Devenit o banalitate în localitățile moderne, bancomatul lipsea din Bucșani. Pentru a scoate bani de pe cardul de pensie ori salariu oamenii erau nevoiti să parcurgă un drum lung.
Valentin Șuțoiu a anunțat amplasarea unui bancomat în comună.
Primarul Valentin Șuțoiu:
„Nu vom mai fi nevoiți să ne deplasăm în alte localități pentru retragerea de numerar de la bancomatele unităților bancare.Un bancomat în Bucșani înseamnă acces mai ușor la servicii financiare. Era momentul să avem comoditatea aceasta în comunitatea noastră! În acest moment se instalează bancomatul”.