ODOBEȘTI! UN TÂNĂR DE 16 ANI A INTRAT CU MOTOCICLETA ÎN DOI TINERI PIETONI

Prima pagină » Actualitate » ODOBEȘTI! UN TÂNĂR DE 16 ANI A INTRAT CU MOTOCICLETA ÎN DOI TINERI PIETONI

În cursul nopții trecute, în jurul orei 23:30, polițiștii din cadrul Poliției Orașului Titu au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier.

Din verificările preliminare, polițiștii au constatat faptul că un tânăr, de 16 ani, din comuna Corbii Mari, în timp ce ar fi condus un motociclu pe drumul județean 701, pe raza comunei Odobești, ar fi acroșat și accidentat doi tineri, de 17 și 20 de ani.

În urma evenimentului, pietonii au fost răniți, fiind transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

În cauză, polițiștii au întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

FETCH SRL, anunț parcurgere etapă de încadrare

CRĂCĂNEL ILIE SILVIU, CRĂCĂNEL ALEXANDRA GEORGIANA ȘI ROBMARIX SRL, anunț solicitare aviz de mediu și declanșarea etapei de încadrare

SC LAKEVIEW BUTIMANU SRL, anunț solicitare aviz de mediu și declanșarea etapei de încadrare

BRÎNDUȘ ANTONIO MIHAI ANUNȚĂ ÎNCEPEREA LUCRĂRILOR DE CONSTRUIRE

iunie 25, 2026