CONSILIUL LOCAL GĂEȘTI A VOTAT ÎN UNANIMITATE: Clădirea din incinta Spitalului a redevenit de interes public local! CE PROIECTE VOR FI REALIZATE ACOLO!
Clădirea din incinta Spitalului Orășenesc Găești, aflată în dreapta, la intrare, a revenit în administrarea locală, după ce Consiliul Local a votat, în unanimitate, pentru declararea acesteia de interes public local. Aici vor fi amenajate cabinete medicale, dar și laboratorul de analize – după cum a declarat primarul Grigore Gheorghe.
În cladirea respectivă a funcționat, până de curând, un laborator de analize privat și a existat solicitarea ca acesta să fie subconcesionat unei alte firme. Propunerea nu a fost însă agreată, iar cladirea urmează sa fie renovată și să servească pacienților găeșteni.
