CORPUL B AL PRIMĂRIEI TÂRGOVIȘTE VA FI REDESCHIS PE 24 MARTIE! S-AU ÎNCHEIAT LUCRĂRILE DE REABILITARE!

Prima pagină » Actualitate » CORPUL B AL PRIMĂRIEI TÂRGOVIȘTE VA FI REDESCHIS PE 24 MARTIE! S-AU ÎNCHEIAT LUCRĂRILE DE REABILITARE!

Proiectul de renovare energetică a Corpului B al Primăriei Târgoviște, implementat cu fonduri europene, prin PNRR, a fost finalizat, iar din 24 martie funcționarii Direcțiilor administrației locale care își desfășurau activitatea în aceste spații se vor întoarce în „casă nouă”.

În cadrul proiectului, întreg imobilul a fost termoizolat, a fost înlocuit acoperișul, au fost montate panouri fotovoltaice, care vor asigura consumul propriu de energie electrică și termică, au fost refăcute sistemele de climatizare. De asemenea, au fost modernizate instalațiile de iluminat și refăcut sistemul de colectare și evacuare a apelor meteorice.

Investiția depășește 2 milioane lei.

„Suntem într-unul dintre sediile Primăriei Municipiului Târgoviște, mai exact în Corpul B, unde a fost încheiată recepția pentru ceea ce înseamnă o investiție de peste 2 milioane de lei, realizată prin PNRR. Este vorba despre o reabilitare energetică, astfel încât acest corp de clădire a fost transformat integral în ceea ce privește sistemele de încălzire, ferestrele, acoperișul, sistemele alternative de producere a energiei termice și altele.

Începând cu 24 martie, aici vor funcționa serviciile Primăriei Municipiului Târgoviște, inclusiv serviciul de registratură, pentru a asigura condiții foarte bune cetățenilor care au nevoie de anumite servicii din partea administrației locale târgoviștene.

Ne-am propus, și am reușit, să creăm un mediu eficient și confortabil pentru toți târgoviștenii care interacționează cu serviciile și direcțiile administrației locale.

Începând cu 24 martie, vă așteptăm să beneficiați de noile spații moderne, confortabile și funcționale!”, a declarat Cristian Stan, primarul municipiului Târgoviște.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026