TRAGEDIE FĂRĂ MARGINI! FOTBALISTUL TÂRGOVIȘTEAN LUCA MANOLACHE A MURIT LA DOAR 19 ANI

Prima pagină » Actualitate » TRAGEDIE FĂRĂ MARGINI! FOTBALISTUL TÂRGOVIȘTEAN LUCA MANOLACHE A MURIT LA DOAR 19 ANI

Conform primelor informații, tânărul fotbalist ar fi suferit un infarct, iar vestea tragică a șocat atât apropiații, cât și lumea sportului.

Luca Manolache era considerat un jucător talentat, având un parcurs promițător în fotbalul românesc. Originar din Târgoviște, el a evoluat pentru Chindia în anul 2023, după retrogradarea echipei din prima divizie. În februarie 2024, Manolache s-a întors la FCSB, club de unde a fost împrumutat, iar mai apoi, în urma unor probleme de sănătate, a fost transferat la Metaloglobus București, echipă din Liga a II-a.

Moartea prematură a tânărului jucător a generat un val de reacții emoționante în lumea fotbalului. Federația Română de Fotbal a transmis un mesaj de condoleanțe, exprimând regretul profund față de pierderea unui fost component al loturilor naționale de juniori ai României.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Ziua Comunei Bucșani: o sărbătoare a comunității, familiei și a performanței!

Aurelian Cotinescu: „România are nevoie de o flotă modernă și credibilă pentru a-și apăra interesele la Marea Neagră”

LIDERII PNL, ABSENȚI DE LA ZIUA COMUNEI SĂLCIOARA! PRIMARII LIBERALI S-AU ÎNTREȚINUT DE ZOR CU LIDERUL CONSILIULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA, CORNELIU ȘTEFAN!

PRIMĂRIA TÂRGOVIȘTE ANUNȚĂ O NOUĂ ACȚIUNE DE DEZINSCEȚIE PRIN PULVERIZARE AERIANĂ

COMUNA VULCANA PANDELE, COMUNICAT DE PRESĂ PRINVIND ÎNCEPEREA PROIECTULUI: „Reabilitare, modernizare, consolidare si dotare sala de sport Scoala Gimnaziala Vulcana-Pandele „

august 16, 2026