PRIMARIA TITU A PREMIAT, DE DRAGOBETE, CUPLURILE CARE AU ÎMPLINIT 50 DE ANI DE CĂSNICIE
Dragobetele, sărbătorit la Titu!
Șase cupluri care au împlinit cinci decenii de căsătorie au fost premiate și felicitate de administrația orașului. Primarul Laurențiu Costache i-a felicitat și le-a oferit diplome de fidelitate și câte un cadou.
„Astăzi, de Dragobete, ziua iubirii și a legăturilor trainice, am avut onoarea, alături de colegii mei din Primărie, să premiem cuplurile care, prin 50 de ani de căsătorie neîntreruptă, au demonstrat fidelitate, respect și devotament”, a transmis primarul orașului, Laurențiu Costache.
Această recunoaștere face parte dintr-un proiect de hotărâre privind acordarea „Diplomei de fidelitate” și a unui sprijin financiar, ca semn de apreciere pentru cei care contribuie la întărirea comunității locale prin exemplul lor de stabilitate.
Cuplurile premiate astăzi sunt: Băcanu Ion și Băcanu Lixandra, Ciulacu Gheorghe și Ciulacu Vasilica, Cristian Constantin și Cristian Gabi, Dumitru Justin și Dumitru Maria, Nechita Gheorghe și Nechita Niculina, Turchină Vasile și Turchină Ileana.
