ACȚIUNE DEMNĂ DE TOATĂ LAUDA! TINERII DIN BUTIMANU AU DESZĂPEZIT CURȚILE BĂTRÂNILOR NEPUTIINCIOȘI DIN COMUNĂ
Acțiune demnă de toată lauda a unor tineri din comuna Butimanu! Aceștia, împreună cu primarul Gabriel Dragnea, au pus mâna pe lopeți și au deszăpezit curțile oamenilior în vârstă și neputiincioși.

“Cum vremea ne-a surprins pe toți, iar condițiile sunt destul de grele, atât în trafic, cât și în gospodării, unde trebuie să facem pârtie, a fost absolut necesar să intervenim preventiv pentru ajutorarea persoanelor neputincioase, vârstnice. Ne-am autosesizat pentru că știm că este destul de greu să dai zăpada, este foarte primejdios, să nu aluneci, așa că suntem bucuroși și împăcați pentru că am putut să dăm o mână de ajutor. În ceea ce privește străzile, utilajul aflat în dotarea primăriei a fost la foc alert, în toate aceste zile, iar de astăzi de la de ora 02:00 până la prânz am fost prezenți non stop pe drumurile din comună.” a anunțat Gabriel Dragnea, primarul comunei Butimanu

