BOGDAN GUȚĂ, NOUL PRIMAR AL COMUNEI CORNEȘTI, A DEPUS JURĂMÂNTUL DE CREDINȚĂ

Prima pagină » Actualitate » BOGDAN GUȚĂ, NOUL PRIMAR AL COMUNEI CORNEȘTI, A DEPUS JURĂMÂNTUL DE CREDINȚĂ

Ședință festivă, ieri, la Cornești, pentru constituirea noului Consiliu Local și pentru depunerea jurământului de credință al noului primar al comunei, ales în luna iunie. Bogdan Guță și-a preluat oficial mandatul de primar al comunei Cornești. La eveniment a fost prezent și deputatul Gabriel Plăiașu. Președintele  Forța Dreptei Dâmbovița.

“În fața comunității, acești lideri au promis să contribuie cu devotament și respect pentru a construi un viitor de care să fie mândri toți cei care numesc Corneștiul „acasă.”

Este un moment de răscruce, unde oamenii din comunitate și-au pus încrederea în reprezentanți ce cunosc nevoile reale ale comunei și sunt gata să le transforme în acțiuni. Alături de Liliana Nițu și de toți cei prezenți, am simțit entuziasmul unei comunități care privește cu speranță spre un viitor al schimbării și progresului.

Prin eforturile lor și prin susținerea comunității, Corneștiul are toate șansele să devină un exemplu de implicare și unitate locală. Felicitări echipei și mult succes în îndeplinirea acestei misiuni!”  a declarat deputatul Gabriel Plăiașu

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 28, 2026