ELEVII DIN MORTENI VOR BENEFICIA DE PROGRAMUL “MASĂ SĂNĂTOASĂ” LA ȘCOALĂ!

Prima pagină » Administratie » ELEVII DIN MORTENI VOR BENEFICIA DE PROGRAMUL “MASĂ SĂNĂTOASĂ” LA ȘCOALĂ!

Școala Gimnazială Morteni va fi beneficiara programului “Masa Sănătoasă”!  Elevii din comuna Morteni vor beneficia zilnic de un prânz sănătos compus dintr-un sandwich nutritiv și un fruct proaspăt – portocală, banană sau măr.

Această inițiativă vine ca răspuns la nevoia crescută de a oferi elevilor opțiuni de alimentație sănătoasă și echilibrată, care să-i susțină în activitățile zilnice.

Programul “Masa Sănătoasă” este conceput nu doar ca o sursă de nutriție valoroasă, dar și ca o oportunitate educațională, încurajând elevii să facă alegeri alimentare conștiente pentru un stil de viață sănătos. Inițiativa se bucură de sprijinul comunității locale și al părinților, care văd în acest program o modalitate de a garanta că elevii primesc mese nutritive în fiecare zi la școală.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 27, 2026