GURA FOII: AU DEMARAT LUCRĂRILE DE INTRODUCERE A REȚELEI DE APĂ

Prima pagină » Actualitate » GURA FOII: AU DEMARAT LUCRĂRILE DE INTRODUCERE A REȚELEI DE APĂ

La Gura Foii au demarat lucrările de introducere a rețelei de apă! Este o investiție majoră și necesară pentru comunitate. Primarul Radu Nicolae Georgescu a anunțat că lucrările au demarat din satul Bumbuia, însă vor începe în câteva zile și în Gura Foii.

“Dragii mei, astăzi, 04.04.2024, am început lucrările la proiectul de înființare rețea de apă în comuna Gura Foii,  sat Bumbuia, cu punctul de racordare în satul Blidari, comuna Cobia. Se lucrează pe mai multe fronturi cu mai mulți muncitori astfel încât lucrarea să dureze cât mai puțin, aproximativ 2 luni, inclusiv cu racordurile la fiecare gospodărie incluse.  Începând de săptămâna viitoare începem și în satul Gura Foii,  unde altă echipă va lucra pe străzile predate săptămâna trecută.  În curând se va lucra la aceasta enormă investiție în toată comuna, pe tronsoane.”  a anunțat Radu Nicolae Georgescu, primarul comunei Gura Foii

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026