HALUCINANT! O DOCTORIȚĂ DE FAMILIE DIN CRÂNGURILE A CONTINUAT SĂ CONSULTE PACINEȚII, DEȘI O ASISTENTĂ DE-A EI A FOST CONFIRMATĂ CU CORONAVIRUS. PRIMARUL A MERS ȘI A DAT-O AFARĂ DIN CABINET!

Prima pagină » Administratie » HALUCINANT! O DOCTORIȚĂ DE FAMILIE DIN CRÂNGURILE A CONTINUAT SĂ CONSULTE PACINEȚII, DEȘI O ASISTENTĂ DE-A EI A FOST CONFIRMATĂ CU CORONAVIRUS. PRIMARUL A MERS ȘI A DAT-O AFARĂ DIN CABINET!

Este alertă în Crângurile, după ce localnicii au luat cu asalt primăria și au sesizat că doctorița de familie continua să consulte pacienți, desi o asistentă de-a dumneaei a fost confirmată cu coronavirus.

Vineri, 12.06.2020, asistenta medicală, colegă de cabinet și subordonată a doctoriței, a fost declarată ca infestată cu noul coronavirus și internată în spital.  Doamna doctor, ca și contact direct al asistentei depistate pozitiv a continuat să vină la muncă, deschizând cabinetul medical și intrând astfel în contact cu zeci de persoane din Comuna Crângurile. Femeia s-ar fi testat și ea, însă rezultatele n-ar fi ajuns până acum.

Sesizat de localnici, primarul Costin Barbu a mers la cabinetul medical, unde a găsit- o pe doctoriță consultând pacienții pe geam. Edilul i-a solicitat să închidă și să părăsească cabinetul, până când vor veni rezultatele testelor covid, pentru a nu pune în pericol sănătatea localnicilor.

“Dragi cetateni, azi, 17.06.2020, în urma sesizărilor primite de cetățenii din comuna noastră, m-am deplasat la dispensarul uman pentru a purta o discuție cu d-na doctor Toma. Fac precizarea ca d-na asistent este confirmată pozitiv cu Covid 19 si d-na dr. Toma suspectă!”a scris Costin barbu, primarul din Crângurile , pe pagina sa de Facebook, atașând și filmarea fcpcută la dispensar.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 25, 2026