CORNELIU ȘTEFAN, MESAJ DE ZIUA POMPIERILOR ROMÂNI

Prima pagină » Actualitate » CORNELIU ȘTEFAN, MESAJ DE ZIUA POMPIERILOR ROMÂNI

„Astăzi, de Ziua Pompierilor din România, mulțumesc Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Basarab I” Dâmbovița, echipajelor de pompieri de aici, salvatorilor și paramedicilor, dar și pompierilor voluntari din tot județul Dâmbovița, pentru curajul și devotamentul de care dau dovadă în fiecare zi.

Fără ei, situațiile de urgență ar fi și mai dificil de gestionat, iar consecințele ar fi mult mai grele. Le mulțumesc pentru sacrificiul, curajul și efortul lor neobosit de a fi mereu acolo unde oamenii au nevoie.

Totodată, sunt de apreciat tinerii care realizează cât de important este să știi să acțonezi în situații de urgență. Faptul că se pregătesc intens și, mai mult, sunt câștigători ai concursurilor de protecție civilă nu poate decât să ne bucure. Ei vor fi viitorii salvatori! Felicitări vouă și profesorilor care vă îndrumă.

În încheiere, le doresc tuturor pompierilor mult succes și sănătate! Să reveniți cu bine de fiecare dată din misiunuile voastre!” transmite Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026