TÂRGOVIȘTE: A FOST INAUGURATĂ GRĂDINȚĂ DIN CARTIERUL SAGRICOM

Prima pagină » Actualitate » TÂRGOVIȘTE: A FOST INAUGURATĂ GRĂDINȚĂ DIN CARTIERUL SAGRICOM

„Casă” nouă pentru micuții din cartierul târgoviștean Sagricom. Astăzi, a fost inaugurată noua grădiniță pentru copii din acest cartier. Primarul Daniel Cristina Stan a fost prezent la eveniment alături de Monica Ile, viceprimarul municipiului Târgoviște.

“Grădinița complet nouă din cartierul Sagricom, utilată și dotată, și-a deschis astăzi porțile pentru copii!  Proiectul, realizat în baza parteneriatului dintre Primăria Târgoviște și Ministerul Educației Naționale, a presupus construcția unui imobil P+E, care găzduiește 3 grupe de copii, imobil cu o suprafață desfașurată de 720 mp. Sursa de finanțare a fost reprezentată de Programul Operațional Regional Axa Prioritara 10, “Îmbunătățirea Infrastructurii Educaționale”. Noua locație funcționează în structura Grădiniței cu program prelungit  „ALEXANDRINA SIMIONESCU GHICA” și găzduiește și o grupă de creșă! Mult succes în noul an școlar!”  a transmis Daniel Cristian Stan, primarull municipiului Târgoviste

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026