PRIMARUL ORAȘULUI GĂEȘTI, MESAJ LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

Prima pagină » Actualitate » PRIMARUL ORAȘULUI GĂEȘTI, MESAJ LA DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR

„Stimate cadre didactice, dragi elevi și părinți,

Suntem prezenți la deschiderea unui nou an școlar.

Așa cum ați observat, in ultimii ani, administrația locală a investit masiv in educație, și aveți exemple elocvente:

Colegiul National Vladimir Streinu, Școala Radu cel Mare, Grădinița Inocența, Creșa.

In acest moment derulăm un proiect in valoare de 2,7 milioane de euro pe fonduri europene la #ScoalaȘerbanCioculescu.

De asemenea suntem in pregătirea unei licitații in valoare de 2,3 euro, tot fonduri europene la #Liceul Dr. C. Angelescu.

Zilele trecute am semnat un contract de finanțare in valoare de 1,6 milioane euro, #FonduriEuropene, prin care vom dota unitățile de învățământ din oraș cu mobilier școlar și echipamente digitale.

La Colegiul National Vladimir Streinu am înființat un #cabinet stomatologic dedicat in exclusivitate pentru elevi.

Anul trecut am majorat #bursele școlare.

Vă doresc tuturor multă sănătate, rezultate deosebite la învățătură și purtare și succes la examenele viitoare!” a transmis Grigore Gheorghe, primarul orașului Găești

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026