LA DĂRMĂNEȘTI, DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR A FOST FĂCUTĂ ÎN PREZENȚA SECRETARULUI DE STAT DIN MINISTERUL EDUCAȚIEI, ION SORIN ȘI A VICEPREȘEDINTELUI SENATULUI ROMÂNIEI, VIRGIL GURAN – VIDEO!

Prima pagină » Actualitate » LA DĂRMĂNEȘTI, DESCHIDEREA NOULUI AN ȘCOLAR A FOST FĂCUTĂ ÎN PREZENȚA SECRETARULUI DE STAT DIN MINISTERUL EDUCAȚIEI, ION SORIN ȘI A VICEPREȘEDINTELUI SENATULUI ROMÂNIEI, VIRGIL GURAN – VIDEO!

Oaspeți de seamă la Dărmănești, la evenimentul de deschidere a noului an școlar. Ion Sorin, secretar de stat în cadrul Ministerului Educației , dar și Virgil Guran, vicepreședintele Senatului României au dorit să fie alături de primarul Valentin Mihalache și de elevii din Dărmănești în prima zi de școală.

Evenimentul a început cu o slujbă de binecuvântare oficiată de preoții din comună. Invitații de seamă le-au transmis elevilor gânduri bune cu prilejul începerii noului an școlar și i-au asigurat pe localnici de tot spijinul lor.

Edilul Valentin Mihalache a prezentat și proiectele la care se lucrează în aceste momente pentru dezvoltarea infrstructurii educaționale, iar apoi a vizitat împreună cu invitații săi aceste obiective.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026