CAMPANIE DE STERILIZARE GRATUITĂ A CÂINILOR ȘI A PISICILOR, LA GĂEȘTI

Prima pagină » Actualitate » CAMPANIE DE STERILIZARE GRATUITĂ A CÂINILOR ȘI A PISICILOR, LA GĂEȘTI

Pe data de 11 septembrie, la Găeși, va avea loc o nouă campanie de sterilizare a câinilor și a pisicilor. Sterilizarea este gratuită.

“Vă invităm în data de 11 septembrie la scoala de la Arsuri, pentru următoarea campanie gratuită  de sterilizare a aanimalelor de companie.  

Va rog să fiți responsabili și să ajutați fiecare la reducerea numărului de pui de căine și pisică abandonați, prin sterilizarea animalelor pe care le aveti și să renunțați la abandon.

La campanie pot participa oameni din orice sat/comună/oraș. Animalele să fie nemâncate de cu seară. Programarile se pot face la numerele de tel 0721.520.375/0722.708.961 prin mesaj text.

Spuneți prietenilor, cunoștințelor și să oprim împreuna fenomenul de abandon, animalele suferă și ele.”a anunțat Grigore Gheorghe, primarul orașului Găești

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 27, 2026