PRIMĂRIA TITU INVITĂ CETĂȚENII SĂ CONTRIBUIE CU IDEI LA STRATEGIA DE DEZVOLTARE URBANĂ A ORAȘULUI PENTRU PERIAOADA 2022-2029

Prima pagină » Actualitate » PRIMĂRIA TITU INVITĂ CETĂȚENII SĂ CONTRIBUIE CU IDEI LA STRATEGIA DE DEZVOLTARE URBANĂ A ORAȘULUI PENTRU PERIAOADA 2022-2029

În perioada actuală, orașul Titu este în proces de scriere a Strategiei Integrate de Dezvoltare Urbană, pentru perioada 2022‐2029.

Documentul strategic are rolul de a reflecta viziunea, obiectivele strategice și direcțiile sectoriale de dezvoltare ale orașului, prin implicarea factorilor de decizie, a oamenilor de afaceri și populației, pentru stabilirea unui consens în ceea ce privește viitorul orașului Titu, precum și pentru a stabili prioritățile și criteriile pentru absorbția de fonduri comunitare alocate pentru perioada de programare actuală și viitoare.

În vederea realizării unei strategii de dezvoltare urbană durabilă care să reflecte nevoile și gradul de mulțumire al cetățenilor privind condițiile existente, precum și prioritățile de dezvoltare viitoare, reprezentanții primîriei vă roagă să-i sprijiniți în identificarea acestora prin completarea chestionarului de mai jos:

Aici!

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScesWhiqfp73OhchPJ0ItmHLUdhdvxM8fHiUlZU38fql007XQ/viewform

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

BĂRBAT ARESTAT PREVENTIV SUB ASPECTUL SĂVÂRȘIRII INFRACȚIUNII DE VIOL ASUPRA UNUI MINOR

PSD Cândești și-a ales o nouă conducere! Tânărul antreprenor Ionuț Udrescu preia organizația locală!

Universitatea „Valahia” din Târgoviște își consolidează poziția internațională în clasamentul Times Higher Education Sustainability Impact Ratings 2026

Programul privind deratizarea si dezinsecția muzeelor aflate în administrarea Complexului Național Muzeal „Curtea Domnească” Târgoviște 2026

Doctorul cardiolog Ovidiu Țoni a demisionat de la Clinica MedLife și își deschide propria clinică!

iunie 26, 2026