GABRIEL DRAGNEA, PRIMARUL COMUNEI BUTIMANU, MESAJ DE PAȘTE PENTRU LOCUITORII COMUNEI
E atâta lumină în jur, pentru fiecare dintre noi. Lasă lumina să intre în casa sufletului tău şi te vei simţi cu adevărat împlinit.
Redescoperă sentimentele sincere ce ţi se adăpostesc în suflet, fii mai bun cu cei ce au nevoie de dragoste şi sprijin şi la fel de iubitor şi plin de caldură.
Învierea de anul acesta aduce cu sine şi conotaţia unui post dublat de carantină. Un soi de sihăstrie împreună cu aceia pe care-i iubim şi ne sunt familie.
Staţi acasă! Nu de frica morţii, ci din iubire pentru viaţă
Paște Fericit!
Primar Cezar Gabriel Dragnea