PRIMĂRIA ULMI ESTE ALĂTURI DE CETĂȚENII COMUNEI, ÎN LUPTA CU PANDEMIA COVID-19! TOȚI LOCALNICII VOR PRIMI MĂȘTI DE PROTECȚIE

Prima pagină » Administratie » PRIMĂRIA ULMI ESTE ALĂTURI DE CETĂȚENII COMUNEI, ÎN LUPTA CU PANDEMIA COVID-19! TOȚI LOCALNICII VOR PRIMI MĂȘTI DE PROTECȚIE

Acțiune de amploare demarată, dumincă, de către Pirmăria Ulmi, pentru combaterea răspândirii virusului COVID-19. Pentru a proteja localnicii și a veni în ajutorul lor, primăria a început să împartă măști de protecție în toată comuna.
Alături de plicurile cu măștile de protecție, localnicii au primit și un mesaj din partea primarulul Bogdan Tița.
“Stimați locuitori ai comunei Ulmi,
Trăim o perioadă cu care nu ne-am mai confruntat, iar situația este foarte schimbătoare de la zi la zi. Vă asigur că nu stăm niciun moment și muncim zi de zi pentru a trece cu bine peste această situație. Vă rugăm să ne sprijiniți în acțiunile pe care le întreprindem și să dovedim că suntem cu toții o familie, în aceste momente grele! Rămâneți în casele dumneavoastră, este de ajuns că suntem noi expuși în acțiunile zilnice, vă rog să vă protejați cât mai mult și să îi protejați pe cei din jurul dumneavoastră. Să ne revedem sănătoși cu toții și să nu uitați că vă stăm la dispoziție oricând aveți nevoie de noi.”

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 24, 2026