DĂRMĂNEȘTI: AU FOST FINALIZATE PROBELE LA STAȚIA DE EPURARE DE LA MĂRGINENII DE SUS

Prima pagină » Administratie » DĂRMĂNEȘTI: AU FOST FINALIZATE PROBELE LA STAȚIA DE EPURARE DE LA MĂRGINENII DE SUS

Vești bune pentru localnicii din Dărmănești, depsre proiectele care se implementează în comună! Primarul Valentin Mihalache anunță că primele probe au fost efectuate cu succes la stația de epurare de la Mărginenii de Sus. Urmează recepția întregului proiect și delegarea de gestiune.

În luna mai 2022, Valentin Mihalache, primarul comunei anunța că a fost semnat contractul de execuție pentru finalizarea lucrărilor la proiectul de “Rețele de canalizare, stație de epurare și racorduri de canalizare menajeră în satul Mărginenii de Sus”. La jumătatea lunii mai a fost semnat și procesul verbal de predare-primire a amplasamentului și au debutat lucrările. În august 2022, primele elemente erau amplasate pe poziții, racordate și puse în funcțiune.

Proiectul are o valoare de 1.548.606,54 lei fără TVA, iar sursa de finanțare este PNDL.

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026