CORNELIU ȘTEFAN, PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA, MESAJ CU OCAZIA ÎNCEPERII NOULUI AN ȘCOLAR

Prima pagină » Administratie » CORNELIU ȘTEFAN, PREȘEDINTELE CONSILIULUI JUDEȚEAN DÂMBOVIȚA, MESAJ CU OCAZIA ÎNCEPERII NOULUI AN ȘCOLAR

“Mai mari sau mai mici, părinți sau bunici, emoțiile sunt la fel de puternice pentru toți!

Se schimbă multe lucruri din generație în generație, însă prima zi de școală își va găsi mereu locul în amintirile noastre.

Cei care astăzi se așază în bănci sunt viitorul nostru și trebuie să știe că le suntem alături și că suntem mândri de ei.

Învățătorilor și profesorilor le mulțumim pentru că înțeleg rolul pe care îl au în modelarea copiilor și a tinerilor din școlile noastre.

Totodată, le suntem recunoscători părinților și bunicilor pentru că, indiferent de vremuri, le sunt alături elevilor de astăzi.

Nu în ultimul rând, aprecierile noastre merg către educatoarele și ajutoarele acestora din grădinițe și creșe. Datorită lor, pasul făcut de copiii noștri peste pragul școlii este mult mai ușor.

Tuturor, mult succes în noul an școlar!” transmite Corneliu Ștefan, președintele Consiliului Județean Dâmbovița

DIN ACEEAŞI CATEGORIE

Lucrările la rețelele de apă și canalizare avansează în comuna Văcărești. Primarul Ionuț Irinel Badea monitorizează zilnic șantierele!

Primăria Titu declanșează o amplă campanie de combatere a insectelor dăunătoare! Timp de o săptămână se vor face tratemnte aviochimice!

ZECI DE CAMERE DE SUPRAVEGHERE VOR FI MONTATE ÎN TOATĂ COMUNA CRÂNGURILE! PRIMARUL COSTIN BARBU A SEMNAT CONTRACTUL DE FINANȚARE!

ALEXANDRU IORGA, BILANȚ LA 6 LUNI DE MANDAT! CARE SUNT REALIZĂRILE ȘI PROIECTELE AFLATE ÎN DERULARE!

Primarul George Georgescu invită locuitorii din Produlești la „Cursa Bicicletelor 2026″

iunie 26, 2026