PRIMARUL DIN PRODULEȘTI, APEL LA OAMENII CU SUFLET PENTRU A STRÂNGE BANII NECESARI REPATRIERII TRUPULUI LUI ALEXANDRU, TÂNĂRUL CARE A MURIT ÎNECAT ÎN GERMANIA
Pentru Alexandru, un tânăr de doar 22 de ani, din Produlești destinul a fost prea crunt. Tânărul a murit înecat în Germania, într-un lac în care a vrut să se scalde. Vestea a căzut ca un fulger peste familie, prieteni dar și peste comunitatea din Produlești. Primarul George Georgescu face acum aple la oamenii cu suflet pentru a strânge suma de bani necesară pentru repatrierea trupului neînsuflețit.
„Familia lui Alexandru are nevoie de sprijin financiar pentru ca tânărul decedat în Germania să poată fi adus #acasă, acolo unde se va putea odihni în pace. Statul nu poate sa ne ajute în această situație, de aceea apelăm la bunătatea și bunăvoința dumnevoastră. Persoanele care doresc să ofere un ajutor umanitar pot contacta persoana desemnată Viceprimar –Ionescu George.0760564093” a anunțat George Georgescu, primarul comunei Produlești